16.12.2007 18:09 - "Милан" е новият световен шампион
Автор: seth Категория: Спорт
Прочетен: 1137 Коментари: 1 Гласове:
0

"Милан" стана първият европейски тим, спечелил Световното за клубове. След тоталната бразилска хегемония до момента (4 титли, една от които спорната на "Сантос" от средата на 60-те), италианците също влязоха в хрониката на състезанието като победители.
Мачът започна с леко превъзходство на южноамериканците. Постепенно "Милан" изравни играта и така в 21` минута филипо Инздаги отбеляза от 5 метра след брилиантен пас на  Кака,  който посрлещна отбитата след собствения му удар топка и  без забавяне я подаде.
Още при подновяването на играта Паласио възстанови равенството.
През второто полувреме италианците разнищиха "Бока" и не дадоха никакъв шанс на съперника. То започна с няколко мощни пробива на Кака, един от които се увенча с попадение на Алесандро Неста в 50`. Бразилецът увенча страхотната си игра със страхотно попадение за 3:1 в 61 минута. Така 25 - годишният нападател не остави съмнение кой заслужава да получи наградата на ФИФА за Играч на 2007 година на утрешната церемония.
Мачът започна да се доиграва след втория гол на Индзаги в 71`. Автоголът на Амброзини дойде твърде късно, за да бъде оползотворен като психологически фактор.